Biżuteria – jaka jest modna

necklace-518268_1280Noszenie biżuterii należy do najpowszechniej wybieranych sposobów zdobienia ciała. Biżuterię wybiera się na różne okazje, może mieć ona rozmaity charakter. Najpopularniejsze są oczywiście kolczyki – klasycznie, po jednym w każdym uchu. To inwazyjna biżuteria, tzn. jej noszenie wymaga naruszenia skóry. Kolczyki w różnych częściach ciała to także wybierane przez niektórych ozdoby. Choć oczywiście z wielu względów już nie tak popularna. Nosi się więc kolczyki w pępku, w uchu, ale nie na skrzydełku, tylko wyżej albo więcej niż jeden kolczyk w jednym uchu, w brwiach, w nosie, na języku. To najpopularniejsze miejsca.

Do bardziej niebezpiecznych from ozdabiania ciała należą kolczyki w sutku czy w strefach intymnych. Trzeba jednak dobrze się zastanowić nad tym, czy faktycznie chcemy w ten sposób zdobić, czy jak kto woli szpecić swoje ciało, bo różnie z tym potem bywa. Mogą się więc wdać infekcje i zakażenia. Dlatego trzeba dobrze wybrać rodzaj kolczyka i nosić go tak, by nam nie zagrażał. Młodzi ludzi mają tendencje do tego by w taki sposób zdobić swoje ciało, co nie zawsze jest jednak dobrym pomysłem. Dlatego trzeba tutaj jak najbardziej dobrze to przemyśleć i wiedzieć, czy faktycznie chcemy takiego wyboru dokonać.

Dość kontrowersyjne jest także przebijanie uszu małym dziewczynkom. Oczywiście tutaj mowa nie o dziewczynkach dziesięcio- czy dwunastoletnich. Ale o kilkulatkach a nawet malutkich dzieciach. To nie za bardzo chyba jest dobre rozwiązanie. Oczywiście nie chodzi tutaj o względy zdrowotne czy higieniczne, bo tak naprawdę w większości przypadków ten zbieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych powikłań, jednak kwestia estetyki też jest ważna. W tak młodym wieku niekoniecznie jest więc to dobry wybór. To dążenie za moda, za pięknem powinno mieć jednak pewne granice, w końcu dziecko to dziecko więc warto poczekać, aż dziewczyna sama świadomie będzie mogła o tym zadecydować.

Generalnie biżuteria więc jest najpowszechniejszą metodą zdobienia ciała, jest wybierana przez kobiety i przez mężczyzn, choć oczywiście przez kobiety o wiele częściej i w o wiele bardziej zróżnicowany sposób. Dla pań jest skierowana po prostu szersza oferta. To dlatego, że kobiety większą wagę przywiązują do wyglądu, do tego jak wyglądają, zdobienie ciała jest więc tak naprawdę bardziej charakterystyczne dla kobiet, to dla nich ten temat jest dużo ważniejszy. Dla nich jest więc skierowana szersza oferta na rynku, związana właśnie z biżuterią. Biżuteria może mieć różny charakter. Niekoniecznie to tylko ozdoba. To może być także pewien wyznacznik stylu, podkreślenie przynależności do pewnej subkultury. Niektóre rodzaje biżuterii to symbole, to nie jest tylko ozdoba, niektóre wręcz można uznać zza dość brzydkie, ale mają one inny charakter niż ozdobny, stąd ich takie odbieranie przez inne osoby. Można mieć więc w tym względzie inne zdanie, można nie zawsze się zgadzać z tym, ze taka biżuteria koniecznie jest faktycznie aż taka ozdobna, różnie można to przecież tak naprawdę dobierać. Nie każdemu się to będzie koniecznie podobało.

You may also like...

Dodaj komentarz