Biżuteria na różne okazje

bracelets-792051_1280Biżuterię, podobnie jak strój, fryzurę i makijaż, dobieramy stosownie do okazji. Dlatego trzeba zadbać o to, by miała ona na pewno odpowiedni charakter. Dzięki temu będzie mogła odgrywać doskonałą rolę, jako dopełnienie stylizacji różnego typu. Tym samym można więc dobrze dobrać rodzaje biżuterii do tego, jaki wybieramy strój i jakie nosimy rzeczy.

Oto krótki przegląd rodzajów biżuterii, z uwzględnieniem tego z jakich materiałów jest wykonana i na jakie okazje jakie modele się nadają.

  • Pierścionki – wiele z nich ma charakter symboliczny. Są to pierścionki zaręczynowe oraz obrączki. Tak więc je przeważnie nosimy na co dzień, bez wyróżniania, jaka jest okazja. Inne rodzaje pierścionków są przeznaczone na różne okazje, okazała, duża biżuteria, w przypadku pierścionków, jak i innych modeli, jest zarezerwowana na szczególnie duże wyjścia. pierścionki mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Mogą być one srebrne, złote, z ozdobnymi kamieniami. Mogą być też platynowe, z białego złota itd. Inne pierścionki, to pierścionki z tworzyw sztucznych czy nawet plastiku.

  • Bransoletki – mogą być wykonane także rozmaitych materiałów. Bransoletki nie są tak powszechnie noszone, jak choćby naszyjniki czy kolczyki, lecz też mogą podkreślić charakter, rangę chwili. Bransoletki doskonale podkreślają smukłość dłoni, przyciągają uwagę do tego znaczącego, symbolicznego miejsca. Tak więc tutaj także rytualna symbolika ma znaczenie.

  • Kolczyki – obecnie moda jest na duże kolczyki. Jeśli chodzi o takie z różnych sztucznych materiałów, z plastiku, z materiałów naturalnych itd., kolorowe – nadają się one na co dzień, do rozmaitych stylizacji, są wyznacznikiem pewnego stylu. Natomiast już np. srebrne czy złote – raczej są zarezerwowane dla ważniejszych uroczystości. Mogą mieć one znaczenie symboliczne, droga biżuteria z materiałów szlachetnych doskonale nadaje się w tej sytuacji. Dlatego warto na pewno wybrać właśnie takie kolczyki na uroczystości o szczególnej randze, dzięki czemu będzie możliwe podkreślanie ich szczególnej roli w tym względzie. Z kolei takie mniejsze może na też na co dzień nosić. Nie każda osoba jednak może nosić kolczyki z innych materiałów niż srebro. Czasem jest konieczność noszenia wyłącznie srebrnej biżuterii, gdyż inna może wywoływać zmiany skórne, alergiczne, ropienie itd. Dlatego srebrna biżuteria inwazyjna, taka jak właśnie kolczyki, jest uważna za lepszą pod wieloma względami.

  • Naszyjniki – mogą mieć one różne znaczenie. Delikatny srebrny wisiorek jest na inne okazje, a ostentacyjna, zdobiona biżuteria z materiałów szlachetnych na inne. Dlatego warto dobrze wybrać rodzaj biżuterii, by mogła ona faktycznie dobrze spełniać swoją role. Dzięki zadbaniu o takie detale i szczegóły można o wiele lepiej wybrać więc tutaj rodzaj takiej biżuterii, można wybierać takie możliwości, które sprawią, że uda się dobrać je dobrze na rozmaite okazje, także na te bardzo uroczyste, jak i na te mniej uroczyste, na co dzień, na mniejsze wyjścia.

You may also like...

Dodaj komentarz