Biżuteria na specjalne okazje

woman-919047_1280Dobrze dobrana biżuteria może podkreślać rangę sytuacji, rangę okazji. Dlatego warto wybierać taką biżuterię, która w tym względzie będzie najbardziej odpowiednia. Dzięki temu można zadbać o to, by podkreśli tą szczególną uroczystość. Rodzaje biżuterii są rozmaite. Może pełnić on bardzo różne funkcje. Oto przegląd najpopularniejszych rodzajów biżuterii:

  • Kolczyki – mogą być wiszące, duże, małe, wkręty, sztyfty. Mogą więc mieć różną formę. Niektóre panie wola małe, delikatne kolczyki, inne większe, bardziej widoczne. Generalnie też rozmiar kolczyków powinien zależeć od okazji, czyli takie większe są na bardziej znaczące okazje, na bardziej uroczyste wyjścia, generalnie jest to raczej biżuteria musi być dostosowana do okazji, ta bardziej widoczna, większa – jak w przypadku kolczyków – doskonała jest na więczorne wyjścia, na większe imprezy, jak i bardziej uroczyste okazje, np. śluby, wesela itd. Długie kolczyki mogą bądź dodawać urody, wyszczuplać twarz, szyje, dodawać blasku oczom. Oczywiście nie można przesadzać z wielkością, nie można wybierać np., za ciężkich kolczyków, gdyż ich noszenie wiąże się z dyskomfortem. Delikatne małe kolczyki są za to odpowiednie na co dzień.

  • Naszyjniki – to kolejny klasyczny typ biżuterii o długoletniej tradycji. Takie ozdoby stosuje się od dawien dawna. Także trzeba je dobierać zgodnie do okazji, muszą być tak dobrane, by dawały stosowany efekt. Naszyjniki z dużymi wisiorkami, długie, ozdobne, są odpowiednie na większe wyjścia. Pasują do dużych dekoltów lub do gładkich bluzek, do golfów. Mogą mieć one różny charakter, mogą nawiązywać do rozmaitych stylistyk. Dlatego wybór naszyjnika jest po prostu uzależniony także od okazji, od tego gdzie się wybieramy jeśli to są jakieś większe, ważniejsze uroczystości, okazja jest mocno więczorowa, uroczysta – to warto na pewno wybierać komplety biżuterii, przede wszystkim jeśli chodzi o kolczyki i naszyjnik., dobrze by było, gdyby były z jednego kompletu. Dzięki temu będą bardziej pasować do okazji, podkreślą ten niezwykły charakter chwili.

  • Bransoletki – ten typ biżuterii w przeszłości był bardziej rozpowszechniony. Właściwie bransoletki w kulturze są obecne od zarania dziejów, znajdywano je w czasie odkryć archeologicznych. Obecnie można bez problemy dobrać rozmaite rodzaje bransoletek, od takich bardzo delikatnych, subtelnych, nadających się na co dzień, srebrnych, cieniutkich, pasujący na więczorne wyjścia, jak i po bardziej rzucające się w oczy, większe, czasem bardzo duże. Różne mogą być też materiały wykonania, mogą być to np. duże bransoletki plastikowe, z tworzywa, ze skóry, z materiałów sztucznych, jak i zdobione, wyplatane, srebrne, złote, z kamieniami ozdobnymi. Tak więc wybór jest naprawdę ogromny, można przebierać pośród rozmaitych propozycji, na różne okazje. Dzięki temu każdy może wybrać bransoletkę na miarę swoich potrzeb. Bransoletki także, tak jak i pierścionki, mogą mieć znaczenie symboliczne, mogą nawiązywać do pewnych kultur, wyznań, symboli.

You may also like...

Dodaj komentarz