BIŻUTERIA SREBRNA

Biżuteria srebrna jest niewątpliwie znana wszystkim od bardzo dawna. Dlaczego biżuteria srebrna jest tak doskonałym wyborem nie tylko dla konsumentów? Ponieważ srebro jest bardzo miękkim i elastycznym kruszcem. Dzięki temu jubilerzy mogą w bardzo łatwy sposób wykonywać świetne i niepowtarzalne wzory. Dodatkowo ten typ metalu szlachetnego świetnie komponuje się z kamieniami szlachetnymi i wygląda skromnie, estetycznie i elegancko. Bardzo rzadko uczula też osoby noszące biżuterię srebrną (co swoją drogą jest bardzo ważnym czynnikiem, w końcu nie chcemy kupić pięknej biżuterii mogąc jej choć na chwilę ponosić), dodatkowo nie zostawia śladów na skórze (jak to często bywa podczas produktów podrobionych, posrebrzanych, czy wykonanych z taniego materiału jak tombak, czy miedź).

Biżuteria srebrna ma jeszcze wiele innych pozytywnych aspektów. Jednym z nich jest niewątpliwie łatwość w polerowaniu. Aby nasz pierścionek, kolczyki, naszyjnik i bransoletka, pięknie błyszczały, wystarczy wypolerować je dokładnie wacikami kosmetycznymi i pastą do zębów. Wydaję się, że jest to nie trwały zabieg (tak zwykła pasta ze sklepów może dawać w tym wypadku tak samo dobry efekt jak drogie środki polerskie), lecz po dokładnym oczyszczeniu srebra przez pastę, możemy cieszyć się bardzo długo ślicznym efektem błysku.

Niestety srebro może doprowadzić do zaczerwienia się skóry. Alergia jest częstym przypadkiem występującym u wielu osób. W takim wypadku na ratunek przychodzi nam stal nierdzewna, która wygląda identycznie jak biżuteria srebrna. Do tego typu błyskotek idealnie pasują wcześniej wspomniane cyrkonie, a nawet brylanty – a jak wiadomo brylanty i droga biżuteria to najlepszy przyjaciel kobiety.

Udowodniono, że srebro ma właściwości bakteriobójcze. Nie do końca wiadomo co ma na to wpływ, ale na pewno negatywnie wpływa na grzyby i wirusy. Srebro od tysięcy lat towarzyszy ludziom, jest znakiem bogactwa i zamożności rodziny i rodu. Może być tak samo rzeczą fascynującą i przynoszącą bogactwo, jak i naszym przekleństwem. Już od niepamiętnych czasów ten drogocenny metal był miernikiem wartości. Najstarszy srebrny przedmiot znaleziono w grobowcu, którego powstanie datuje się 4 tysiące lat przed Chrystusem. Dzięki temu wykopalisku możemy domyślać się od jak dawna biżuteria srebrna towarzyszy ludzkości.

Ze srebra nie wykonuje się jedynie ozdób ciała. Wszystkie przedmioty domowego użytku mogą być wykonane z tego szlachetnego metalu. Nikogo nie dziwi posiadanie srebrnej zastawy w domu, widelców, noży, łyżek, czajniczków, czy tacek. Srebrne może być nawet wyposażenie mieszkania: lampy, klosze, żyrandole. Ten świetny metal jest używany również jako dodatek i zdobienie, ślicznie prezentuje się w połączeniu z drewnem. Przykładem są srebrne ramki w ślicznych drewnianych szafach, szafkach, czy nawet fortepianach i innych instrumentach. Dlatego zastanówmy się jakie wartości niesie za sobą srebro.

W dzisiejszych czasach srebro jest stosunkowo niedrogie, ponieważ delikatne łańcuszki można kupić już za kilka złotych. Cena od wieków rośnie i maleje, jednak srebro zawsze będzie uważane za elegancje.

You may also like...