Bransoletki – moda, która nie przemija

Bransoletki, mogą być wykonywane właściwie ze wszystkiego. Z każdym rokiem moda jest inna i wchodzą nowe trendy, nawet jeśli chodzi o tak z pozoru mało istotne dodatki jak bransoletki.

Z czego możemy wykonywać tego typu biżuterię? Otóż może być wykonana z wszystkich dostępnych materiałów, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Jeśli nie mamy pomysłu na bransoletki to spróbujmy je wykonać z tak prostych przedmiotów jak gumki recepturki, sznurki, sznurowadła i wszystko inne co jest podłużne i wystarczająco elastyczne – swego czasu bardzo modne były nawet bransoletki wykonywane z pasków skóry. Jeśli nie mamy ani pomysłu, ani specjalnych zdolności manualnych, to powinniśmy poszukać czegoś odpowiedniego i oryginalnego na stronach internetowych (najlepiej na blogach i sklepach osób prywatnych, które tego typu rzeczy wykonują sami i ręcznie. Mamy wtedy pewność, że nikt nie będzie miał identycznej biżuterii).Możemy też liczyć na coś bardziej eleganckiego i znaleźć bransoletki ze srebra, złota i innych drogocennych stopów metali. Coraz częściej możemy spotkać osoby posiadające tego typu biżuterię wykonaną z stali nierdzewnej, ponieważ dobrze wykonane bransoletki z tego typu materiału, są tak samo gustowne jak srebrne. Plusem jest to, że nie wywołują alergii przy kontakcie ze skórą.

Bransoletki to niewątpliwie element każdej subkultury i każda posiada jakiś swój określony styl tej biżuterii zakładanej na rękę. Osoby miłujące się w ciężkich brzmieniach rockowych i punkowych, jednocześnie miłują się w dużych i ciężkich skórzanych bransoletach, które posiadają dużą ilość ćwieków. Ostatnimi czasu modne są bransoletki wykonane z gumy, lub sylikonu. Duże koncerny często oferują swoje produktu tego typu. Zarobek przekazują na cele dobroczynne lub cele charytatywne.

Bransoletki z przeznaczeniem niesienia pomocy zazwyczaj nie są drogie, kosztują symboliczne 10 złotych, a każdy kolor oznacza inną akcję, skierowaną do innej grupy potrzebującej wsparcia. Niestety coraz częściej można napotkać osoby nastawione na zysk. Podrobienie bransoletki jest proste i mało kosztowne. Zysk z tzw. podróbek zwróci się kilkukrotnie. Jeżeli zależy nam w szczególności na pomocy, sprawdźmy czy opakowanie bransoletki ma znaki specyficzne dla danej akcji. Osoby, które nie zgłębią tematu, bardzo często padają ofiarą oszustów, którzy wspierają jednie własne portfele.

Nie każda bransoletka jest przeznaczona do noszenia na nadgarstku. Wszakże nasze wyobrażenie dotyczące noszenia bransoletek nie musi kończyć się na ręce. Coraz częściej, szczególnie wśród kobiet, spotykane są bransoletki, łańcuszki w okolicach kostki. Kobiety chcąc zadbać o jak najlepszy wygląd swoich stóp, decydują się na srebrne oraz złote dodatki. Taki zabieg z pewnością przykuwa uwagę nie jednego mężczyzny. Dlatego chcąc dobrać biżuterię, nie myślmy jedynie o typowych miejscach ciała. Kto wie co przyniesie nam nowy sezon wraz ze świeżym powiewem mody i trendów.

You may also like...