Fenomen tymczasowych tatuaży

Wydaje się, że tymczasowe tatuaże są z nami od zawsze. One są już tak długo, że ich podstawowe zastosowanie właściwie zostało zapomniane. Wcześniej były używane przez dzieci jako forma rozrywki. Dzieci w naturalny sposób dążą do tego, by się dobrze bawić i noszenie fałszywych tatuaży to dla nich taka forma zabawy. W rzeczywistości, jest to nawet zabawa dla dorosłych i ciekawy sposób na ozdobienie ciała. Dzieci szalały nad tym punkcie, nawet wtedy mogły korzystać tylko i wyłącznie z ograniczonych wzorów.

Tak naprawdę nikt nie wie na pewno, jak, kiedy i dlaczego takie tatuaże się pojawiły. Ale gdzieś w historii tymczasowych tatuaży można wyczytać że głównym celem nie była dobra zabawa, ale raczej pierwotnie były one przede wszystkim formą sztuki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o krótkiej, lecz barwnej historii fałszywych tatuaży jako super sposobu na zdobienie ciała!

Niektóre wieści donoszą, że kiedyś było w sklepach sporo guma balonowych, które były sprzedawane razem z super dodatkiem, jakim były właśnie tymczasowe tatuaże. Jednak nikt nie może naprawdę wskazać na ich pochodzenie. Chociaż prawdą jest, że nikt nie może potwierdzić tego aspektu w historii tymczasowych tatuaży to jednak można bezpiecznie wysunąć stwierdzenie, że takie ich wczesne wersje rzeczywiście istniały. Oczywiście, wtedy fałszywe tatuaże jeszcze nie były tak różnorodne jak te, które znamy dziś. Był do nich używany barwnik spożywczy który bardzo różni się od zwykłego barwnika roślinnego stosowanego dzisiaj. W rezultacie, były one łatwe do usunięcia, czasem ich trwałość nie była dłuższa niż jeden dzień.

Ale plusem w odniesieniu do takich tatuaży na pewno jest to, że ich aplikacja jest bardzo łatwa. W istocie, wystarczy czasem nawet ślina w celu nałożenia ich z papieru na skórę.

Tymczasowe tatuaże przez dziesięciolecia

Rzeczywiście, ludzie byli zachwyceni fałszywymi tatuażami. To dlatego, że wiele firm i grup o to się postarało. Nie chodziło tylko o zdobienie ciała – chodziło o wiele więcej. Było w tym wszystkim rzeczywiście o wiele więcej. Firmy zaczęły wykorzystywać je do wypromowania swoich zespołów, grup i oferty. Jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o firmy, których celem marketingowym są dzieci. Dlatego też programy telewizyjne, wykorzystywały tymczasowe tatuaże jako narzędzie promocyjne. W 1970 roku, najpopularniejsze były karty baseballowe i tatuaże baseballowe – zaczęły się one sprzedawać jak świeże bułeczki.

Zdrap i powąchaj?

W 1980 roku producenci fałszywych tatuaży wykazali swoją wszechstronność, gdy wprowadzili do sklepów tatuaże „Zdrap i powąchaj”. Miały one specjalne powłoki, które emitowały piękny zapach, kiedy tatuaż został usunięty. Jednak firma nie starała się o różnorodność wzorów i dlatego nie udało się ich uczynić wielkim hitem.

Obecnie tatuaże tego rodzaju są nadal powszechnie stosowane. Obecnie firmy, które specjalizują się w ich tworzeniu stawiają na bardzo lepszą technologię i wiedzę. Są one obecnie powszechnie stosowane głównie jako ozdoba ciała i są w pełni konfigurowalne do swoich celów.

You may also like...

Dodaj komentarz