Gwiazdy i tatuaże

Coraz większa liczba gwiazd i celebrytów zdobi swoje ciało tatuażami, dla niektórych stają się one nawet znakiem rozpoznawczym. Można podać za przykład Zombie Boya – mężczyznę, który jest wytatuowany od stóp do głów, nawet na twarzy. Odkryła go Lady Gaga, a później zaczął robić oszałamiającą karierę zarówno jako celebryta, jak i model czy aktor (np. w teledysku Lady Gagi). Niektóre z tatuaży celebrytów, muzyków czy aktorów znaczą dla nich wiele, inne natomiast są jedynie ozdobami ciała, bez większego znaczenia symbolicznego. Bez względu jednak na to, jaki był cel stworzenia dziary, budzą one zainteresowanie zarówno fanów, jak i mediów całego świata. U gwiazd i celebrytów tatuaże nie budzą sensacji, ludzie ci są bowiem znani z wielu różnych modyfikacji własnego ciała. Teraz tatuaże mają prawie wszyscy, chociaż jeszcze niedawno zarezerwowane były one dla gwizd rocka, których wizerunek sprzyjał malunkom na ciele. Nie wszyscy oczywiście pokazują je w miejscach publicznych, na czerwonym dywanie czy na ściankach, jednak zdecydowana większość uważa swoje tatuaże za ozdoby, które chce pokazać całemu światu.
Jedynym problemem mogą być tatuaże z wizerunkami dziewczyn, chłopaków czy małżonków lub ich imiona. Taki problem miał Radosław Majdan, który wytatuował twarz ówczesnej żony – Doroty Rabczewskiej Dody. Po rozwodzie tatuaż trzeba było ukryć lub usunąć, dlatego teraz zamiast kobiety na ramieniu byłego piłkarza widnieje Indianin. Także aktorka Melanie Griffith postanowiła wytatuować sobie coś, z czego śmiały się miliony: serce z imieniem swojego byłego męża, Antonio Banderasa. Nawet podczas ich związku tatuaż wydawał się być kiczowaty, a po rozwodzie przestał mieć już znaczenie. Aktorka zaczęła go usuwać. Kolejną aktorką, która postanowiła wytatuować sobie coś na znak miłości z mężem (teraz już oczywiście byłym) jest Angelina Jolie. Wydziarała ona tatuaż w kształcie węża, który dedykowany był Billy’emu Bobowi Thorntonowi. Kobieta ma w sumie ponad 20 tatuaży, większość jest dedykowana jej dzieciom. Są to napisy, a także dane geograficzne miejsc, w których się urodziły. Jolie nie traktuje tatuaży jako malunków na zawsze – wiele z nich usuwa, dodając natomiast nowe.
Gwiazdy zwykle tatuują sobie kilka rzeczy, niestety większość do siebie nie pasuje. Nie można nazwać ich sztuką. Przykładem może być Scarlett Johannson, która wytatuowała sobie bransoletkę z młotem Thora, podkowę z napisem „LUCKY YOU” oraz mały zachód słońca. Także Rihanna posiada wiele tatuaży w różnych miejscach, np. gwiazdki na karku, „Shhh” na palcu czy napis na żebrach. Jeden z jej tatuaży budzi jednak szczególne emocje i jest to duża kobieta ze skrzydłami pod biustem. Jest to znak rozpoznawczy Riri, a wiele osób tatuuje sobie coś podobnego. Warto wspomnieć także o tatuażach polskich celebrytów: na przykład Natalia Siwiec wydziarała pistolet, trójkąt i wiele napisów, między innymi na dłoniach i stopach.
Jedną z gwiazd, której tatuaże pasują do siebie i które wyglądają świetnie, dodając mężczyźnie uroku, jest David Beckham. Ma on wytatuowane rękawy, czyli całe ręce oraz klatkę piersiową. Do tego dołożył pojedyncze tatuaże na brzuchu. Wszystko to prezentuje się spójnie i wygląda naprawdę dobrze. Także wcześniej wspomniany Zombie Boy ma ozdobione ciało. Jego tatuaże tworzą jedną całość i pasują do jego wizerunku, ciało mężczyzny stało się płótnem dla wielu artystów. Artystyczne tatuaże są jednak w mniejszości, jeśli chodzi o celebrytów i gwiazdy różnego pokroju.
Gwiazdy tak chętnie się tatuują, ponieważ w ich pracy tatuaże nie mają znaczenia. Malunki w widocznych miejscach nie zmniejszą zainteresowania nimi, a wręcz przeciwnie. Do filmu czy reklamy mogą one zawsze zostać ukryte czy to makijażem, czy wręcz usunięte przy użyciu programów graficznych. Retusz tatuaży jest niezwykle prosty. „Zwykły” człowiek musi liczyć się z tym, że jego tatuaże mogą być źle widziane przez pracodawcę i mogą zmniejszyć jego szansę na zatrudnienie. Kolejnym powodem, dla którego gwiazdy mają tyle tatuaży jest ich cena. Dziaranie się jest drogie – jeden tatuaż potrafi często kosztować kilka tysięcy złotych, w zależności od wielkości, skomplikowania wzoru czy artysty, który podjął się takiego zadania.

You may also like...

Dodaj komentarz