KOLCZYK W WARDZE

Kolczyk w wardze? Kilka rzeczy, o których powinieneś widzieć zanim zdecydujesz się na piercing.

Jeśli zastanawiamy się nad kolczykiem w wardze, na pewno spotkaliśmy się z terminem piercingu. Dla tych, którzy jeszcze nie poznali tego hasła, kilka słów wyjaśnienia. Piercing polega na przekłuciu igłą wybranego miejsca na ciele. Kolczyk w wardze mieści się zatem w definicji tego pojęcia. Jak wykonać odpowiednio otwór w wardze na kolczyk? Do tego zabiegu niezbędne będą szczypce podtrzymujące wargę, oraz długa igła. Cały zabieg przekłucia trwa moment. Po kilku, krótkich minutach posiadamy kolczyk w wardze. Wiele osób boi się towarzyszącego bólu. Nie jest to jednak tak bolesne jakby mogło się wydawać. Gorsze mogą okazać się skutki przebicia skróty. Źle i niedbale wykonany zabieg może prowadzić do zakażeń oraz ropienia rany. W parze z tym idzie nieprzyjemny ból. Miejsce przebicia puchnie. Przyczyną mogą być nieodpowiednio przygotowane narzędzia, lub kolczyk sam, który wywoła u nas uczulenie. To szybka droga do chirurga. Warto zatem wcześniej zbadać się na ewentualność alergii – zaoszczędzi nam to cierpień.

Czego powinniśmy unikać gdy zdecydujemy się na kolczyk w wardze? Przede wszystkim piercerów robiących to pistoletem do kolczykowania. Dlaczego? Niestety pistolety piercingowe nie są wystarczająco wysterylizowane i wyczyszczone ze względu na wiele elementów plastikowych, których sterylizacja nigdy nie jest stu procentowa. Drugą rzeczą, która może negatywnie wpłynąć na ranę jest fakt, iż pistolety zakończone są tępym elementem przebijającym skórę. Rozrywa to naszą tkankę poważnie ją uszkadzając. Po zabiegu pistoletem rany goją się wolniej i zostawiają blizny. Jest jeszcze jeden powód, dla którego pistolety nie są polecane przy tego typu zabiegach. Otóż mają one elementy stalowe, które wywołują efekt alergiczny.

Jak dbać o świeżo zrobiony kolczyk w wardze? Na pewno powinniśmy unikać alkoholu (aczkolwiek bardzo nie wielka dawka, pozytywnie wpłynie na odkażanie rany). Przez kilka dni odpuśćmy słodkie napoje, starajmy się jeść posiłki delikatnie, bez gwałtownych ruchów szczęki, które mogłyby powodować migrację kolczyka. W razie problemów udajmy się do lekarza, nie czekajmy aż wda się zakażenie.

Pamiętajmy, aby od czasu do czasu zdjąć kolczyk. Nadal w niektórych sytuacjach kolczyk rodzi negatywne konotacje. Osoby kierujące się stereotypami mogą znajdować się w Twoim otoczeniu, także w pracy. Pamiętaj zatem, aby kolczyk nie był Twoim stałym elementem twarzy. Z drugiej strony, częste wyciąganie kolczyka może rozciągnąć otwór. Skutkiem może być ropienie, co w przypadku wargi może powodować trudności w mówieniu oraz spożywaniu.

Ostatnią kwestią jest miejsce w jakim możemy zrobić kolczyk w wardze. Skoro powinniśmy wystrzegać się pistoletów piercingowych u kosmetyczek, oraz innych punktach zajmujących się pielęgnacją ciała, gdzie skierować kroki? Popytajmy w salonach tatuażu. Bardzo często oferują one także profesjonalny i sterylny piercing wykorzystując przy tym sprawdzone metody.

You may also like...