Kolczyki w sutkach

Kolczyki w sutkach są całkiem popularne, szczególnie wśród kobiet, które chcą upiększyć swoje piersi. Wiele osób zastanawia się jednak, czy bolą i czy są bezpieczne. Kobietom kolczyki te bardzo się podobają, jednak zwykle nie wiedzą one, co stanie się po urodzeniu dziecka, kiedy trzeba będzie karmić je piersią. Kolczyki w sutkach nie są wymysłem współczesnego świata – podobne ozdoby były już w XVI wieku, zarówno u kobiet, jak i różnych wojowników.
Jeśli zastanawiamy się nad piercingiem w sutku należy po pierwsze zdać sobie sprawę, że jest to miejsce bardzo wrażliwe. Nie dość, że sutek to strefa erogenna, to jeszcze skóra na nim jest bardzo cienka. W związku z tym przekłuwanie sutka boli i to bardzo. Wszystko zależy oczywiście od progu bólu, jednak u zdecydowanej większości osób jest to zabieg bardzo bolesny. Po drugie, istnieje możliwość powikłań, między innymi uczulenia, rożnego typu infekcji i zakażeń czy nawet rozszczepu sutka.
Przed założeniem kolczyka w tym miejscu konieczna jest więc wizyta u lekarza, który stwierdzi, czy nie ma żadnych przeciwskazań. Mogą do nich należeć na przykład ciąża, chemioterapia, zażywanie niektórych leków czy różnego typu infekcje skóry. Niektóre osoby nie mogą więc w ogóle założyć kolczyków w tym miejscu. Sutek goi się od czterech do sześciu miesięcy.

You may also like...

Dodaj komentarz