Makijaż permanentny – trwałe upiększenie

blue-eyes-237438_1280Zagadnienie makijażu permanentnego to kwestia pochodząca z pogranicza sztuki makijażu, jako malowania twarzy specjalnymi, zmywalnymi specyfikami a sztuki tatuażu, czyli wprowadzania wybranego barwnika na stałe w konkretne obszary skóry.

Po co i jak?

Ideą kobiecego makijażu jest takie umiejętne wpłynięcie na wygląd twarzy, by sprawiała ona wrażenie atrakcyjnej, prezentującej się estetycznie. Panie wykonujące dzienny makijaż rozpoczynają go od wyrównania kolorytu cery, czasem delikatnego rozjaśnienia jej, by wyglądała na świeższą i młodszą. Jednak zasadnicze punkty każdego makijażu to kolorystyczne zaznaczenie oczu i ust. Te kluczowe elementy twarzy przykuwają uwagę na tyle, że odgrywają istotną rolę w wywieraniu wrażenia na osobach trzecich. Makijaż permanentny oferuje przede wszystkim przyciemnienie i estetyczne zaznaczenie konturu warg oraz uczynienie tego samego z linią rzęs na górnych powiekach oczu. Zabieg ten przeprowadza się analogicznie, jak wykonywanie profesjonalnego makijażu: wybrane barwniki są wprowadzane za pomocą igły w głębsze partie skóry. Taki zabieg upiększający jest wykonywany w salonach kosmetycznych, w higienicznych warunkach i przy użyciu bezpiecznych substancji.

Makijaż permanentny to propozycja przede wszystkim dla tych pań, które chcą zawsze, o każdej porze prezentować się korzystnie. To także świetne rozwiązanie dla tych z nich, które nie mają możliwości poświęcenia codziennie wystarczającej ilości czasu, by samodzielnie sporządzić upiększający makijaż lub po prostu chcą zaoszczędzić ten czas i wykorzystać go na coś innego.

You may also like...

Dodaj komentarz