Mieć czy być? Od pierwszego tatuażu do tatuażysty.

Nikogo nie dziwi już widok grafik na skórze (a właściwie pod naskórkiem), potocznie nazywanych tatuaż. Co to tak na prawdę jest? To nic innego jak wprowadzony pigment, o określonym kształcie i kolorze pod nasz naskórek. Czy tatuaż jest drogi? To zależy. Wpływ na to ma wiele czynników.

Najważniejszym z nich jest renoma salonu i umiejętności tatuatora (to normalne, że znani tatuażyści znani w tym specyficznym środowisku uzależniają wartość tatuażu na podstawie umiejętności), miasto w którym jest położony salon (w większych miastach jest większa klientela, ale i większa konkurencja, więc im lepszy tatuator, tym cena jest wyższa), jakość używanych tuszy i farb, okres w którym się umawiamy (jeśli tatuaż jest duży, a nam zależy na terminie, w takiej sytuacji na pewno zapłacimy więcej ze względu na rozłożenie pracy tatuatora na kilka sesji), czynników ustalających cenę tatuażu jest o wiele, wiele więcej.

Czy każdy może zająć się tego typu pracą? Niestety nie. Jest to bardzo trudna i czasochłonna sztuka, więc jeśli jesteśmy mało dokładni, roztrzepani, szybko się denerwujemy, lub po prostu nie mamy artystycznego talentu, to pod żadnym pozorem nie próbujmy kogoś tatuować. Jak zatem mamy sprawdzić nasze umiejętności? Dla osób początkujących, uczących się sztuki jaką jest tatuaż, szlifujących swoje umiejętności, istnieje sztuczna skóra. Możemy na niej trenować do woli, gdyż zachowuje się ona identycznie jak naturalna. Oczywiście wcześniej zacznijmy od czystej kartki papieru. Zanim zabierzemy się za profesjonalny biznes, sporządźmy setki próbnych wzorów.

Jeżeli obudził się w nas talent tatuażysty, otwórzmy salon. Szukajmy lokalu przede wszystkim w dużych miastach, i w dobrych punktach. Zadbajmy o to, by był sterylny. Zainwestuj w dobry sprzęt: tusze, igły, maszynki. Zróbmy kilka prac znajomym, stworzymy w ten sposób portfolio, które na pewno pomoże nam w rozreklamowaniu naszego talentu. Organizujmy konkursy na portalach społecznościowych (w końcu tatuaż to coraz modniejsza forma zdobienia ciała). Naszą renomę budujmy także w sieci. Do tego zabiegu niezbędna będzie nam odpowiednio przygotowana strona internetowa. Taka wizytówka może zdecydowanie wpłynąć na ilość klientów. Pamiętajmy jednak, żeby ilość przekładała się również na jakość.

A co jeśli my sami chcemy zrobić pierwszy tatuaż? Zastanówmy się nad wyborem swojego wymarzonego wzoru, nie może to być pochopna decyzja (tatuaż jest na całe życie, ewentualne usunięcie nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów). Zdajmy się na opinię na forach internetowych, odpowiedni research niech będzie pierwszym etapem naszych poszukiwań. Następnie udajmy się do wybranego salonu i porozmawiajmy z tatuażystą. Obejrzyjmy jego prace, zapytajmy innych klientów o efekty. Niech nasza decyzja ma solidne podstawy do tego, aby zmienić diametralnie nasz wizerunek.

You may also like...