Napis zamiast wzoru. Czy wytatuowany napis idzie do lamus?

Czym charakteryzują się napisy tatuażów? Osoby, które nie mają wyszukanych pomysłów na tatuaże, tatuują tribale, oraz podobne tego typu wzory. Natomiast osoby, które trochę bardziej chcą określić siebie poprzez jakiś ciekawy graficzny malunek, dodają do swoich wzorów tatuowane napisy. Niestety coraz częściej tego typu zabieg, odchodzi od tych najbardziej popularnych. Powodem jest to, że napisy tatuażów nie zmieniają swojej formy i występują w takiej samej postaci u wielu osób. Wszakże tatuaż powinien być jedyny w swoim rodzaju. Napisy tatuażów są przez to bardzo często niedoceniane.

W większych miastach istnieje już wiele salonów, które oferują w swoich usługach jedynie napisy tatuażów. Skoro popularność tego typu grafik spada, wydawałoby się, że otwieranie tego typu biznesu nie będzie nadto dochodowe. Warto zatem udać się do osób, które tworzą tego typu tatuaże dopasowując je do każdego klienta indywidualnie. Takie osoby mają bogate doświadczenie, dzięki czemu mamy pewność, że nasz wymarzony tatuaż będzie jedyny w swoim rodzaju.

Ile kosztuje zrobienie takiego tuszowego napisu? Jest to usługa tańsza w porównaniu z tatuażami 3D czy tatuażami standardowymi wymagającymi dużego talentu. Skomplikowane wzory, kolorowe pigmenty, duże rozmiary zdecydowanie pochłaniają więcej czasu tatuażyście. Na to wszystko składa się końcowy rachunek.

Napisy tatuażów są również ciekawym dodatkiem do wzorów. W ten sposób możemy dołożyć do naszej pracy coś interesującego i uzupełniającego. Dzięki temu możemy w dosłowny sposób pokazać co oznacza nasza podskórna praca. Dodatkowo tego typu prace mogą być umieszczone dosłownie w każdym miejscu na ciele, mogą być dużo subtelniejsze i dyskretne niż wzory. Wszystko to o czym wspomnieliśmy wcześniej, nie przekreśla wcale kolorowych tatuaży. Napisy również mogą być wykonane w kolorze i z ciekawymi dodatkami. Tła napisów są ciekawym elementem dodającym kolorytu.

Dlaczego nie powinniśmy przekreślać tego typu tatuaży? Ponieważ może to być doskonały motyw na uczczenie ważnych momentów w naszym życiu, które wpłynęła znacząco na naszą egzystencję. W ten sposób możemy również pokazać światu nasze poglądy na świat i wyrażać siebie. Powyższe stwierdzenie, iż tego typu tatuaże są zdecydowanie tańsze, prowadzi do jeszcze jednego problemu. Otóż napis, tak jak tradycyjny wzorzysty tatuaż, też jest bardzo łatwo zepsuć! Dlatego jeśli wybieramy tatuatora, nie kierujmy się prostotą wykonania, co za tym idzie, nie kierujmy się do tańszych salonów. Otóż napis może być krzywy, rozmyć się, tak samo możemy zarazić się chorobami i nabawić się alergii. Najczęstsze problemy z napisami? Krzywe litery! Chyba największa zmora, im trudniejszy jest napis, tym większa szansa, że będzie on nieczytelny i wręcz brzydki – amatorszczyzna. Problem też polega na tym, że linie bardzo często są cienkie i jeśli są minimalnie nie równe, są za blisko od siebie, za daleko, krzywe, lub rozlane, to nasz tatuaż z dzieła sztuki zamienia się momentalnie w jedną, bezsensowną masę linii.

Dlatego nawet robiąc zwykłe napisy tatuażów, idźmy do specjalisty tej dziedziny, a przynajmniej do osoby działającej kilka lat na rynku, ponieważ napis jest bardzo ciężko poprawić. Jedynym ratunkiem jest w takich momentach cover, czyli przerobienie nieudanego tatuażu na zupełnie inny. Nie oszczędzajmy na tak radykalny metamorfozach ciała, bądźmy rozsądni.

You may also like...