NASZYJNIKI

Naszyjniki to chyba jedna z najbardziej popularnej formy biżuterii, znana i lubiana od niepamiętnych czasów. Już kilka tysięcy lat temu używano tego typu dodatków. W czasach gdy wierzono w magię, bardzo często uważano, że naszyjniki wykonane z różnych surowców, posiadają moce magiczne. Naszyjniki są też symbolem bogactwa. Wiele zamożnych osób posiada zjawiskowe naszyjniki wysadzane drogocennymi kamieniami.

Z czego najczęściej wykonywane są naszyjniki? Najczęściej wykonywane wzory są ze złota, lub srebra, których odpowiedni dobór jest zależny także od figury ciała, wzrostu, wielkości i kształtu twarzy, a nawet karnacji skóry. Naszyjniki wykonuje się również z materiałów dużo droższych takich jak białe złoto czy platyna.

Kolejna rzecz dotyczy wzorów naszyjników. Wzorów na naszyjniki jest mnóstwo. Zacznijmy od najbardziej klasycznej „pancerki”. Są to regularne, ciasne oczka przeplatane między sobą. Jest to najpopularniejszy wzór. Jeśli jest odpowiednio dobrany pod względem wielkości i grubości, zawsze będzie wyglądał elegancko na naszej szyi. Innym, też znanym chyba wszystkim miłośnikom naszyjników, jest wzór „figaro”. Jest to wzór, który składa się z kilku oczek wielkości „pancerki” przeplatanych co pewien czas znacznie większym oczkiem od pozostałych. Cały czas powstają coraz to nowsze wzory. Wszystko zależy od kreatywności jubilerów i ich wizji.

Jak dobrze dobrać naszyjniki do naszej karnacji i figury? Osobom z ciemną karnacją skóry będzie łatwiej. Do tego pigmentu skóry będzie pasowało srebro oraz złoto. W takim przypadku szkopuł będzie tkwił jedynie w odpowiednio dobranej wielkości naszyjnika. Co z osobami, które mają jasną karnację? Takie osoby powinny dobierać naszyjniki srebrne. Szczególnie osoby o jasnych, blond włosach powinny dobierać tego rodzaju kruszec. Nie powinniśmy zamykać się jednak w schematach. Dobrym i tanim rozwiązaniem są również naszyjniki wykonane ze skóry. Rzemyki znakomicie spełniają rolę elementu dekorującego szyję.

Gdy już dokonaliśmy wyboru łańcuszka lub rzemyka, dobierzmy do nich odpowiednie dodatki. Klasyczny krzyżyk jest dobrym elementem srebrnego łańcuszka. Wszelkie inne wzory zawieszek również będą do niego pasowały. Zawieszki mogą być oczywiście w każdym rodzaju i kształcie: auta, motocykle, broń palna, zwierzęta, postacie z kreskówek, miniatury znanych zabytków, imitacje drogich, szlachetnych kamieni oraz inne przedziwne kształty. Możliwości zatem są nieograniczone.

Pamiętajmy, aby dobór biżuterii był odpowiedni i uzupełniał nasz wygląd. Zakładając naszyjnik upewnijmy się, czy jest odpowiedni dla kreacji, którą zakładamy. Nie pozostawiajmy nic przypadkowi. Wygląd to przecież pierwsza rzecz na podstawie jakiej oceniamy ludzi.

You may also like...