Nowy trend – tatuaże watercolor

Coraz więcej osób się dziara – jest to niepodważalny fakt. Na ulicy spotkać można wytatuowanych ludzi i nie budzą już oni takich skrajnych emocji, jak to bywało kiedyś. Tatuaże to dla niektórych ludzi sztuka – jednak oczywiście wszystko zależy, jakie. Istnieje wielu artystów, którzy ludzkie ciało traktują jak płótno, na którym mogą wyrażać się artystycznie w przeciwieństwie do rzemieślników, dla których tatuaże to wyłącznie praca.
Ostatnio oszałamiającą karierę robią tak zwane tatuaże watercolor – wyglądające jak namalowane akwarelami na ciele człowieka. W tego typu dziarach nie ma miejsca na czerń, wyraźne ciemne kreski czy mocne kontury, tak popularne do tej pory (niemal zawsze) w sztuce tatuażu. Wszystkie kolory są jasne, nierzadko pastelowe, zlewają się ze sobą, przechodzą między sobą płynnie i delikatnie. Czasami tworzą się nawet kleksy w wielu różnych kolorach. Tatuaże watercolor są delikatne i pełne wdzięku, dlatego najlepiej wyglądają na kobietach. Nie ma oczywiście reguły, także mężczyźni chętnie sięgają po taką technikę i chcą mieć malunki tak stworzone na własnym ciele.
Technika watercolor daje duże pole do popisu szczególnie przy wzorach delikatnych, na przykład kwiatach, chmurach, motywach galaxy. Można stworzyć arcydzieła, w których kolory się przenikają, które wyglądają na ciele obłędnie. W zależności od wzoru, tatuaż watercolor może wyglądać abstrakcyjnie, naturalnie czy realistycznie. Taki tatuaż wygląda jak prawdziwy obraz namalowany z użyciem farb akwarelowych.

You may also like...

Dodaj komentarz