Piercing nie tylko dla odważnych

Czym jest piercing? Polega on na przekłuwaniu nietypowych miejsc ciała, takich jak nos, sutki, język, a nawet miejsca intymne. W miejsce nakłucia umieszczany jest kolczyk.

Biorąc pod uwagę, że jest to w dalszym ciągu dość nietypowy i kontrowersyjny zabieg, należy on do grupy zabiegów określanych mianem modyfikowania ciała. Kolczyk umieszczany w różnych miejscach ciała zaczęto nazywać „ciałem obcym w ciele”.

Ile trwa zabieg piercingu? Cały zabieg trwa jedynie około dwóch minut, a samo przekłucie dosłownie kilka sekund. Wiele osób nadal boi się tego zabiegu, pomimo wielu efektywnych i mniej bolesnych metod. Jednak strach ma wielkie oczy. Obecnie sposoby przebijania skóry odbywają się w sterylnych warunkach. Wykonanie otworu odbywa się za pomocą dobranych odpowiednio narzędzi. Faktem jest, że różne osoby różnie reagują na obce ciało. Występują reakcje alergiczne wpływające negatywnie na organizm. Prowadzić to może do puchnięcia, a te z kolei szybko może się przerodzić w ropiejące rany. Organizm może różnie reagować, na metal z którego wykonany jest nasz kolczyk.

Jakiego zatem sprzętu używa się podczas zabiegu piercingu? Są to szczypce, którymi podtrzymujemy fałdę skóry (nawet one powinny być odkażone i sterylne), igły wenflonowej, bądź specjalnej igły iniekcyjnej. Jak wygląda cały zabieg po uprzednim odkażeniu sprzętu? Osoba wykonująca piercing pobiera fałdę skóry chwytając ją szczypcami. Następnie w przekłute miejsce wkłada kolczyk. Nie powinno się robić piercingu przy użyciu pistoletu na ironię do tego stworzonego. Dlaczego? Wiele plastikowych elementów pistoletu nie da się w pełni odkazić. To poważny problem, który może prowadzić do opłakanych skutków. Rzecz druga, pistolet nie jest zakończony ostrym końcem. Powoduje to rozrywanie tkanki niszcząc ją.

Piercing powierzchniowy, polega na przekłuciu dowolnego miejsca ciała, nie przebijając żadnych sprecyzowanych miejsc. Wielu ludziom kojarzy się on z bezsensownym zabiegiem, ponieważ nie spełnia innej roli z wyjątkiem kosmetycznej. Większość tego typu zabiegów przekłucia jest natychmiastowo odrzucane przez organizm i nie goi się odpowiednio jak w przypadku tradycyjnego piercingu.

Istnieje również wiele różnych modyfikacji piercingu. Przykładem jest ten przypominający imitację gorsetu. Taki piercing polega na umieszczeniu wielu kolczyków po obydwu stronach kręgosłupa, przez obręcz których przewiązuje się wstążkę. Ponadto, napotkamy również tunele, verticale i wiele innych ciekawych odmian piercingu.

Jeżeli szukamy odpowiedniego miejsca na zabieg piercingu, pierwsze kroki skierujmy przed monitor komputera. Internet jest pełny ofert oraz opinii. Zawsze wybieraj miejsca sprawdzone, rekomendowane i renomowane. To ustrzeże Cię i zabezpieczy przed ewentualnymi problemami skórnymi i podskórnymi. Wybierajmy miejsca oferujące w swoich zabiegach igły. Obserwuj gojenie się ran i szybko reaguj na wszelakie zmiany. W razie problemów szybko skontaktuj się z lekarzem. Być może interwencja chirurga będzie niezbędna.

You may also like...