Piercing – wiele do rozważenia

Piercing (dowolna przebicie ciała poza standardowym przekłuwaniem ucha) stało się tak popularną formą modyfikacji ciała, że od pięciu do dziesięciu procent populacji na świecie pozwoliło sobie na co najmniej jedną formę w pewnym momencie w swoim życiu. W większości przypadków, gdy dana osoba stawia na piercing, zawsze chce więcej. Istnieje wiele rozważań, jednak dla upewnienia się, że piercing jest wykonywany bezpiecznie, tak aby nie skończyć z pojawieniem się infekcji lub źle wykonanego przekłuwania, które mogą pozostawić blizny bezpieczeństwo wykonywania takiego zdania wydaje się być najważniejsze.

To nie jest przekłuwanie uszu!


Procedura dobrego przekłuwania ciała nie jest taka sama jak wtedy gdy przebija się płatki uszu. Piercing płatka ucha, który można zobaczyć w sklepie handlowym lub sklepie z biżuterią jest wykonywany za pomocą pistoletu do przekłuwania, który robi to szybko przeprowadzając kolczyk przez małżowinę uszną. To może być dobre dla powierzchni ciała, która ma tkanki miękkie i łatwo przebite, ale nie jest to dobry pomysł dla innych częściach ciała, z kilku powodów.


Po pierwsze, nie jest tak dokładny jak igły – nie zawsze działa. Podobnie jak w przypadku każdego pistoletu, nie ma odrzutu, który sprawi, że cel jest niedokładny. Druga siła pistoletu powoduje zasinienie i uszkodzenia skóry. Po trzecie, pistolet nie może być sterylizowany w całości, więc istnieje większe ryzyko infekcji. Przesłanie jest jasne – nigdy nie stawiaj na piercing za pomocą pistoletu do przekłuwania. Zawsze idź do profesjonalisty, który podąża za procedurami zatwierdzonymi przez odpowiednie stowarzyszenie zawodowych przebijających.


Gdy dojdziesz do salonu piercingu, istnieje kilka kroków procesu przekłuwania ciała, które odbędą się w celu zapewnienia sukcesu zarówno jeśli chodzi o piercing jak i o twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Każdy z tych etapów trzeba przestrzegać i nic nie może być pomijane.


Jeśli on lub ona próbuje przepchać cię przez procedurę bez odpowiadania na pytania – nie należy kontynuować. Jest to zobowiązanie długoterminowe, więc jest to do ciebie ważna decyzja. Dobre studio zawsze zachowuje dokładne rejestry, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów. Jeśli jesteś niepełnoletni muszą posiadać podpis rodzica lub opiekuna, który musi być obecny w momencie przebicia.

Sterylizacja – jedyna droga do bezpiecznego przekłuwania ciała


Sterylizacja jest niezwykle ważna w przekłuwania ciała – obszar przebijania może być sterylny, narzędzia stosowane muszą być jałowe, a igła przebijająca też musi być jałowa.

Oddzielny obszar do sterylizacji powinien być dostępny w salonie do przekłuwania gdzie ciepła para wodna jest sprawna. Autoklaw jest to wyłącznie zatwierdzone urządzenie do sterylizacji narzędzi, które może dostarczyć dostateczną ilość ciepła, aby doprowadzić narzędzie do wystarczająco wysokiej temperatury w celu zabicia wszystkich bakterii. Przed rozpoczęciem przebijania wszystkie narzędzia muszą być sterylizowane w autoklawie i rozmieszczone dokładnie w czystej tacy.


Krzesło lub stół również muszą być oczyszczone, zazwyczaj są wycierane dokładnie za pomocą przeciwbakteryjnego sprayu i jednorazowej ściereczki lub ręcznika papierowego aby zapobiec powtórnemu zakażeniu. Wszystko musi być przygotowane i wysterylizowane. Igły stosowany do przekłuwania ciała, są sterylne i indywidualnie pakowane i godne zaufania tylko wtedy gdy igła jest użyta tylko raz. Gdy zostanie przebity, pakiet sterylnej igły powinien być otwierane w obecności tuż przed piercingiem. Tak samo jest w przypadku biżuterii – powinna być zamknięta w opakowaniu sterylnym i tylko otwarta w Twojej obecności.

You may also like...

Dodaj komentarz