TATUAŻE

Panuje ogólne przekonanie, że osoba, która posiada na swoim ciele tatuaż, na jednym nie poprzestanie i zrobi kolejny. Tatuowanie się przybiera nowego wymiaru. Jest to nowe hobby, od którego wiele osób uzależnia się. Tatuaże to bardzo drogie zajęcie i może kosztować nas zarówno dużo nerwów, bólu jak i pieniędzy. Decydując się na pierwszy tatuaż mamy niewątpliwie wiele obaw, czy dobrze wyjdzie, czy nam się nie znudzi wzór, czy dobrze wybraliśmy tatuatora, czy nie przepłacimy. Przede wszystkim musimy dobrze się rozeznać, przejrzeć opinie i portfolio artystów, nie tylko tych okolicznych. Czasem warto wybrać się w podróż do innego miasta by zasięgnąć opinii renomowanych artystów.

Tatuaże to bardzo delikatny temat, musimy mieć pewność, że ważna jest higiena i sterylność wykonania (nie chcemy dostać żadnego uczulenia, alergii, a na pewno już poważniejszych chorób zakaźnych). Ważna jest również jakość wykonania. Tatuaże nie są ścieralne, więc upatrzony przez nas wzór nie może być robiony na szybko i pochopnie. Owszem tatuaże można usunąć operacyjnie i laserowo, lecz często kosztują więcej niż samo tatuowanie. Dodatkowo musi zmierzyć się z nieprzyjemnym i bolesnym zabiegiem usunięcia. Zastanówmy się zatem dwa razy przed wizytą u tatuatora. Nie płaćmy za grafikę, którą w konsekwencji i tak usuniemy.

Powinniśmy zwrócić uwagę jakimi tuszami wykonywane są nasze prace, ponieważ możemy być uczuleni na składnik. To częsty problem osób chcących poddać się tatuowaniu. Alergie oraz ropienie skóry może doprowadzić do poważnych uszkodzeń naskórka, oraz zapaleń skórnych. Konsekwencją są operacje usuwania i przeszczepu skóry. Myśląc o własnym zdrowiu, pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić przed wytatuowaniem, powinna być wizyta u lekarza specjalisty, który przepisze nam serię badań. Jeżeli zaś mamy swój upragniony wzór na ręce, dokładnie obserwujmy zachowanie skóry. Wszelkie zmiany skonsultujmy z lekarzem.

W trakcie tatuowania nie bójmy się i pytajmy artystę dosłownie o wszystko, nawet jeżeli to nie jest nasz pierwszy tatuaż. Kontrolujmy działania artysty, być może o czymś zapomniał. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Dbanie o zrobioną pracę przez pierwszy tydzień jest najważniejsze. Powinniśmy zakupić specjalne maści (które nie są specjalnie drogie, ale dzięki nim szybciej wszystko się zagoi i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wdania się zakażenia), często przemywać nasz tatuaż, uważać na wszelakie uderzenia i przetarcia, nie poddawać go na działanie promieni słonecznych i bandażować go ręcznikami kuchennymi (pod żadnym pozorem nie róbmy tego wacikami kosmetycznymi lub podobnymi materiałami. Włókna mogą przykleić się do świeżej rany, przez co po jakimś czasie mogą zacząć gnić).

Dlaczego powinniśmy zakrywać tatuaż ręcznikami kuchennymi i zmieniać kilka razy dziennie opatrunek? Ponieważ gdy rana jest jeszcze świeża, zawsze sączy się z niej nadmiar tuszu podczas gojenia. Dzięki temu nie tylko zabezpieczymy ranę, ale nie zabrudzimy ubrań i innych rzeczy.

Jak widać tatuaże to droga i nie zawsze bezpieczna pasja. Dlatego podczas wyboru salonu i wzoru, unikajmy pospolitych motywów i róbmy coś co na prawdę będzie oryginalne, a do tego niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Posiadanie takiej grafiki usatysfakcjonuje nas na długie lata.

You may also like...