TATUAŻE 3D

Ludzi coraz częściej nudzi zwykły tatuaż w czarno białym formacie. Dlatego szukają kompletnie odmiennych stylów i patentów na zrobienie tatuażu. Salony oferują różne motywy. Poczynając od abstrakcyjnych malunków, kończąc nawet na arcydziełach, które zrobione są techniką polegającą na tatuowaniu gęsto umieszczonych punktów, których efektem jest obraz. Ciekawą alternatywą są tatuaże 3D. Czym odróżniają się od zwykłego tatuażu?

Tatuaże 3D robione są dużo staranniej, wymagają zupełnie innego rodzaju wzoru, dużo większego zaangażowania i profesjonalizmu tatuatora. Jak trudny są takie tatuaże 3D? Na pewno wymagają one dużo większej wprawy i talentu. Nie każdy jest w stanie sporządzić rysunek w trój wymiarze. Takie prace fascynują, ale potrafią jednocześnie przerażać. Wyobraźmy sobie wytatuowanego egzotycznego, dużego pająka. W pierwszej chwili może się nam wydawać rzeczywisty. Prawda, że wizja spotkania na swojej drodze tak niebezpiecznego stworzenia podnosi ciśnienie?

Co sprawia, że tatuaże 3D są inne niż tradycyjnie wykonane? Jest to niewątpliwie złudzenie optyczne, dzięki zrobionym odpowiednio cieniom i odpowiednio dobranej perspektywy. Jakie wzory najczęściej są wybierane na tatuaże 3D? Zazwyczaj są to pająki, skorpiony, motyle, owady, rany cięte i szarpane, czy ostatnio modna, biomechanika. Biomechanika to tatuaże 3D, które przedstawiają wycięty, lub wyrwany kawałek skóry, pod którym widoczne są mechaniczne elementy przypominające wnętrze zegara. Prace tego typu są niezmiernie interesujące i zniewalające pod warunkiem, że są wykonane starannie i dokładnie. Tatuatorzy coraz częściej podejmują się wykonania tego typu prac, bowiem dobrze zrealizowana praca potrafi wpłynąć pozytywnie na renomę studia tatuażu. Tak trudno wykonane dzieła są jednocześnie reklamą, a jak głosi znane wszystkim marketingowcom hasło: reklama dźwignią handlu. Nie jest to jednak zadanie łatwe. Wymaga od tatuażysty wieloletniego doświadczenia i fachu w rękach. Zadanie to jest możliwe tylko dla tych najzdolniejszych.

Trudność wykonania idzie w parze z ceną. Zatem ile może kosztować przyjemność posiadania jedynego w swoim rodzaju tatuażu 3D? Kwota jest o wiele wyższa niż w przypadku tradycyjnych, czarno białych tatuaży. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę, iż tatuażysta wykorzysta zdecydowanie więcej igieł dla różnych pigmentów. Do ceny należy dodać wielkość pracy, poziom trudności oraz dużo większą dokładność. Tego typu tatuaże wymagają kilku sesji. Jest to niewątpliwie żmudna i czasochłonna praca. Ceny oscylują w granicach kilku, kilkunastu tysięcy. Warto zatem zastanowić się przed podjęciem tak trudnej i kosztownej decyzji.

Skoro podjęliśmy decyzję o nowym tatuażu, gdzie powinniśmy szukać odpowiedniej osoby, która zobowiąże się wykonać tego rodzaju pracę? Próżno szukać takich osób w zwykłych salonach. Przede wszystkim zacznijmy od dużych miast. Zróbmy rozeznanie. Sprawdźmy informacje w Internecie. Skontaktujmy się z osobami, które takie tatuaże posiadają i wysłuchaj ich opinii. Następnie zgłoś się do poleconego tatuażysty. Porozmawiaj i wytłumacz o jakiego typu tatuaż 3D Tobie chodzi. Sporządźcie razem rysunek. Dogadajcie szczegóły. Dla pewności poproś o wcześniejsze grafiki sporządzone przez owego tatuażystę. Miej stu procentową pewność, że osoba podejmująca się wykonania tatuażu jest doświadczonym rysownikiem.

You may also like...